Quantcast
Channel: Kultura i rozrywka Jasło | Portal Jasielski - MiastoJasło.pl
Viewing all 405 articles
Browse latest View live

Balet „Romeo i Julia” rozpoczął VI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

$
0
0

1Cudownie: muzycznie, lirycznie, zwiewnie, a zarazem niesłychanie emocjonalnie i do głębi poruszająco, jednym słowem – baletowo, rozpoczęły się Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.


Na inaugurację szóstej już jasielskiej teatralnej uczty publiczność obejrzała – podobnie jak przed rokiem –Royal Russian Ballet. Tym razem podbijający światowe sceny balet przyjechał do Jasła ze słynnym dziełem Sergiusza Prokofiewa „Romeo i Julia”.

IMG 0109

Historia najbardziej chyba znanej na świecie pary kochanków opowiedziana tańcem przez artystów Royal Russian Ballet zrobiła na widzach ogromne wrażenie. Oczarowani tym, co ujrzeli i usłyszeli, przez kilka minut żegnali artystów, bijąc brawo na stojąco.
Owacja była tak gorąca nie bez przyczyny. Ponad 30 wykonawców na dwie i pół godziny przeniosło publiczność w magiczny świat gestu tak sugestywnego, że słowa tracą przy nim sens. Wszyscy z zapartym tchem oglądali pełne napięcia widowisko malujące muzyką, tańcem i światłem obraz niewiarygodnej miłości, gotowej umrzeć, ale nie zdradzić, przyjaźni aż po grób i namiętności tak zaślepiającej, że nie zważa na uczucia innych.
Opowieść znaną wszystkim, albo z lektury dzieła Szekspira, albo z niezliczonych jego adaptacji scenicznych i filmowych, Royal Russian Ballet zaprezentował w sobie właściwy sposób: w pięknej scenografii, zachwycających kostiumach, wkładając w występ pasję i perfekcję wykonania. Taka oprawa nie mogła się nie spodobać.

IMG 0173
Balet „Romeo i Julia”, tak jak rok temu „Jezioro Łabędzie” rozpoczął Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. - Znakomite spektakle, świetni artyści i – co najważniejsze - wspaniała publiczność, to atrybuty naszych kolejnych, mam nadzieję znakomitych, spotkań teatralnych – mówił przed spektaklem dyrektor JDK Janusz Szewczyk, otwierając tegoroczną jasielską jesień teatralną.
Na kolejne jej odsłony złożą się: „Super Duo”, czyli Kabaretowy Dobry Wieczór z Marianem Opanią i Wiktorem Zborowskim (niedziela 12 bm.), „Jabłko” (20 bm.), „Dziwna para” (25 bm.), „Szalone nożyczki” (6 listopada br.), „Obietnica poranka” (10 listopada br.) i „Siostrunie” (13 listopada br.)
Organizatorem VI Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Jasielski Dom Kultury, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz firmy: LOTOS SA i PGNiG.
JDK - st


Ulubieńcy publiczności, czyli Opania i Zborowski w JDK

$
0
0

IMG 0988Super Duo, czyli Marian Opania i Wiktor Zborowski wystąpili na scenie Jasielskiego Domu Kultury (12 października br.) w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem.


Artyści zaprezentowali program, na który złożyły się piosenki Młynarskiego, Brela i Wysockiego oraz szmoncesy zapożyczone ze starych warszawskich kabaretów. - Tak drodzy państwo, ja doskonale wiem co dzieje się w waszych duszach, sercach i umysłach. To jakby uderzenie obuchem albo rażenie piorunem. Tak, mili państwo. Oczy was nie mylą – to ja wasz ulubieniec – przywitał publiczność Wiktor Zborowski.

Kabaret Super Duo tworzą dwaj znakomici polscy aktorzy Marian Opania i Wiktor Zborowski. Ich program to klasyka rozrywki w najlepszym wydaniu. W spektaklu, który doceniany jest zarówno przez publiczność, jak i krytyków wykorzystane zostały różne formy kabaretowe, przeplatane anegdotami zza kulis teatru oraz opowieściami z planu filmowego.

Partnerzy wydarzenia: Lotos S.A, PGNiG Obrót detaliczny oraz Miasto Jasło.

kp (JDK)

W Misiowej Krainie

$
0
0

ASDSA14 października br. minęła 88 rocznica wydania książki o przygodach „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a. Z tej okazji obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.


Jak co roku ulubieniec małych i dużych obchodził swoje święto także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Najmłodsi goście urodzinowego spotkania z entuzjazmem wysłuchali głośnego czytania o przyjęciu na cześć misia o wielkim sercu i złożyli życzenia milusińskiemu jubilatowi. Czego życzyli? „samych słodkich chwil” oraz dużo uśmiechu. Wspólnie pomogli przyjaciołom Kubusia napełnić misiową spiżarnię smakowitymi rybkami, które samodzielnie złowili i odgadywali popularne powiedzenia mieszkańców Stumilowego Lasu. Jak na prawdziwe urodziny przystało miś-jubilat poczęstowała swoich gości ulubionymi przysmakami wszystkich misiów. Nie zabrakło także wesołych piosenek na cześć ulubieńca, a uśmiechom i pożegnaniom z nim nie było końca.

ad

DSD
W imprezie urodzinowej w Oddziale dla Dzieci MBP wzięli udział najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 10 i Bajkowego Prywatnego Przedszkola.

MBP w Jaśle

Prawdziwa miłość nigdy nie umiera

$
0
0

IMG 1401„Jabłko” według Vern’a Thiessen’a to kolejny spektakl, który widzowie obejrzeli w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem.


Na scenie Jasielskiego Domu Kultury (20 października br.) wystąpili Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska oraz Jan Jankowski.
Opowieść w reżyserii Tomasza Dutkiewicza przedstawia losy Evelyn (M. Foremniak) i Andy’ego (J. Jankowski), małżeństwa z 16 – letnim stażem oraz tej trzeciej Samanthy (J. Koroniewska), studentki medycyny. Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy Andy traci pracę. Wolny czas spędza na ławce w parku, gdzie pewnego dnia poznaje Samanthę. Między tą dwójką nawiązuje się romans. Mężczyzna nagle uświadamia sobie, że jego małżeństwo to nuda, rutyna, związek, w którym już nic ciekawego nie może się wydarzyć. Postanawia więc rozstać się z Evelyn i zacząć nowe życie. Jednak bardzo szybko weryfikuje te plany, ponieważ dowiaduje się od Evelyn, że ma raka piersi. Zaskoczony Andy zaczyna oswajać się z nową sytuacją i coraz więcej czasu spędza z żoną. Paradoksalnie w opiece nad chorą Evelyn pomaga mu kochanka, a niewierny mąż odkrywa, że to właśnie żona jest największą miłością jego życia.

IMG 1450
„Jabłko” to opowieść nie tylko o trójkącie małżeńskim, ale przede wszystkim o problemach i namiętnościach, które są elementem ludzkiej psychiki. Ta historia zmusza do refleksji i przemyśleń nad tym, czym jest życie, miłość, człowieczeństwo?
Jabłko to opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nieoczywistości wyborów i emocji, wreszcie – co najważniejsze – przepiękna i wartościowa opowieść o dojrzałej miłości ze wspaniale napisanymi rolami.
Partnerzy wydarzenia: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa Lotos SA.

kp (JDK)

Zainteresowani współczesną literaturą

$
0
0

IMG 1517Ewelina Wietecha, Filip Nowak, Justyna Wójcik, Miłosz Stój oraz Marek Śliwa to laureaci tegorocznej, dziesiątej edycji konkursu recytatorskiego Literacka Nagroda Nike.


Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia, które otrzymali: Maria Kołodziej i Miłosz Momot. Konkurs zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 21 października br.
Jego celem jest rozbudzenie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zainteresowania współczesną literaturą, wykraczającą poza kanon szkolnych lektur.
Jury w składzie: Jacek Buczyński, aktor, reżyser Teatru KTO, Bożena Gogosz, nauczycielka języka polskiego oraz Krystyna Ziemba, kustosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej po wysłuchaniu 20 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Miejsce I zdobyła Ewelina Wietecha, miejsce II – Filip Nowak oraz Justyna Wójcik, natomiast miejsce III jury przyznało Miłoszowi Stójowi i Markowi Śliwie.

IMG 1538

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora, czyli Jasielski Dom Kultury.
Nagroda literacka Nike to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszej polskiej książki roku. Przyznawana jest corocznie, od 1997 roku przez Gazetę Wyborczą i Fundację Agory. Jej zadaniem jest promocja literatury polskiej, szczególnie powieści.

kp (JDK)

Zastygłe widmo - powierzchnia rzeczy

$
0
0

1Prowokacją do burzliwej dyskusji w DKK „Liberatorium” 21 października 2014 była powieść Siri Hustvedt „Co kochałem”.


Obraz nowojorskiego malarza Billa Wechslera jest osią tej zawiłej historii. Wielowątkowa powieść jest obficie okraszona uwagami o sztuce amerykańskiej XX w. Pojawiają się nazwiska E. Hoppera, G. Grosza czy W. de Kooninga.
Interesujące dla czytelnika są rozważania o sztuce, wygłaszane przez Billa:
„Na tym polega problem widzenia rzeczy. Nic nie jest oczywiste. Ani uczucia, ani idee, ani kształty tuż przed naszymi oczami. Cezanne pragnął nagiego świata, ale świat nigdy nie jest nagi. W swoich pracach chcę dawać powód do wątpliwości”.
„Jako artysta Bill tropił niewidzialne w widzialnym. Paradoks polegał na tym, że do przedstawienia tego niewidzialnego ruchu wybrał malarstwo figuratywne, które jest niczym więcej niż zastygłym widmem – powierzchnią rzeczy”.

2

Sztuka i życie bohaterów są ze sobą ściśle splecione. Wątki obrazów i prac socjologicznych antycypują wydarzenia w życiu osobistym i odwrotnie. A jednak wszystkie wątki i konfiguracje osobiste, rodzinne i artystyczne, zmierzają do większej lub mniejszej katastrofy. Oczywiście można zauważyć, że każde życie w gruncie rzeczy kończy się katastrofą, ale te niosą jeszcze tę niemiłą prawdę, że oddało się siły czemuś, co nie odsłoniło żadnej prawdy, nie olśniło nawet na chwilę. Czy sztuka może być racją istnienia dla kogoś, kto tak naprawdę artystą nie jest?- rozważała S. Czernik.
Postać Marka, młodzieńca uwielbiającego kłamstwo, wywołała temat o trudach wychowania dziecka artystów i wychowania w ogóle.
Książka ta potwierdza, że najważniejsza i najwartościowsza dla człowieka jest miłość – powiedziała na zakończenie B. Tora.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle

Ola Tocka najlepsza w kraju

$
0
0

10487702 531098643686132 1028958689 nAleksandra Tocka z Jasielskiego Domu Kultury zdobyła I miejsce w IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten ton”, który odbył się w minioną sobotę, (25 października br.) w Warszawie.


Piosenką z repertuaru Ewy Bem „Sprzedaj mnie wiatrowi”, podopieczna Ewy Grzebień wyśpiewała swój kolejny sukces. Aranżację do utworu opracował Wojciech Nowicki, muzyk z Jasielskiego Domu Kultury. Prezentacje oceniało jury, w którym zasiadali: Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdańska oraz Łukasz Zagrobelny. - Uważam, że poziom był bardzo wysoki. W Festiwalu uczestniczyli młodzi ludzie, którzy brali udział w programach typu „talent show”, jak i z uznanych ośrodków muzycznych w Polsce. Ci, którzy występowali byli niejednokrotnie laureatami prestiżowych ogólnopolskich konkursów piosenki. Tym bardziej więc cieszy sukces Oli – mówi Ewa Grzebień, instruktor muzyki z Jasielskiego Domu Kultury.

Ola
Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i studenci. W tym roku w konkursie udział wzięło blisko 100 wykonawców z całej Polski. W swojej kategorii (szkoły ponadgimnazjalne i studenci) Ola pokonała 35 konkurentów. – Byłam bardzo zaskoczona tą nagrodą, a w trakcie rozmowy z Joanną Zagdańską, dowiedziałam się, że „otarłam” się o Grand Prix. To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi wzruszona Ola.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton” nawiązuje do polskiego repertuaru, a jego celem od samego początku jest promocja śpiewających dzieci i młodzieży. Przez te kilka lat patronami tych spotkań wokalnych byli m.in.: Jacek Cygan, Seweryn Krajewski, Marek Dutkiewicz, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz i Grażyna Łobaszewska. W tym roku młodzi soliści śpiewali piosenki Ewy Bem.

kp (JDK)

Mateusz Mijal prezentuje swój nowy utwór (wideo)

$
0
0

fragment-klipuKilka chwil temu premierę miał nowy utwór młodego wokalisty z Jasła Mateusza Mijala, który wspólnie ze Stachurskim nagrał duet do utworu „Za to co mam”.


Kilka chwil temu premierę miał nowy utwór młodego wokalisty z Jasła Mateusza Mijala, który wspólnie ze Stachurskim nagrał duet do utworu „Za to co mam”. Utwór ukazał się wraz z teledyskiem.
Nowy utwór Mijala z gościnnym udziałem Stachurskiego to unikalny miraż dwóch doświadczonych muzyków i wokalistów w połączeniu z energetyczną muzyką. – Dla mnie Jacek to swego rodzaju „klasyk”, którego słuchało się w największych rozgłośniach. Teraz miałem okazję nagrać z nim utwór – mówi Mateusz Mijal.
Jaślanin po raz kolejny zabiera nas w podróż dosłownie i w przenośni do swoich rodzinnych miejsc, na nowo interpretując maksymę „rodzinne strony” w najlepszym tego słowa znaczeniu, gdyż teledysk do nowego utworu kręcony był m. in. w Rzeszowie.
Mamy nadzieję, że po sukcesie z utworem „Niech się ludzie śmieją” i „Zabijasz mnie”, duet ze Stachurskim będzie kolejnym udanym dziełem artysty.

{youtube}OEz9-nvYoko{/youtube}


Wolontariat, crowdfunding, biblioteka! O projekcie „Robotyka w Bibliotece”

$
0
0

133Wolonatriusze Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" – studenci Politechniki Rzeszowskiej podjęli się realizacji ważnego zadania.


Za pomocą Lego Mindstorms chcą pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, w listopadzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ma szansę zmienić się w przestrzeń realizacji dziecięcych marzeń. Środki niezbędne do realizacji projektu zbierane są metodą crowdfundingową – dzięki Portalowi Finansowania Społecznościowego Fundujesz.pl dedykowanego dla trzeciego sektora.
Projekt "Robotyka w Bibliotece" jest skierowany do 15-20 najmłodszych czytelników jasielskiej biblioteki, w wieku od 8-12 lat, zainteresowanych budowaniem robotów z klocków Lego. Podczas 2 spotkań odbywających się w trakcie 2 weekendów mali uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprogramować własnego robota, czym są czujniki koloru i dotyku, w co zamienić zwykłą puszkę po napojach. Podczas warsztatów odwrócimy tradycyjny podział twórca-odbiorca i pokażemy dzieciakom, że sami mogą stać się twórcami, a to już prawie jak posiadać super moce!

12
Do zrealizowania celu wolontariusze potrzebują 900 zł, które przeznaczą na:
• dojazd do Jasła
• pomoce dydaktyczne
• certyfikaty uczestnictwa

Aby wesprzeć projekt "Robotyka w Bibliotece" wejdź na http://www.fundujesz.pl/campaigns/robotyka-w-bibliotece/ i przekaż środki, dzięki którym wolontariusze będą mogli stworzyć w Bibliotece przestrzeń nauki, rozwoju i dobrej zabawy.
Link do filmu o projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=ZYT3ndW-QEE
Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. Fundacja realizuje program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

13

Więcej informacji:
Kamil Wrzos
Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu - koordynator projektu
tel. 500 365 798
e-mail: k.wrzos@projektor.org.pl

Agata Warywoda
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
e-mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

MBP Jasło, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

Pozdrowienia z podróży do Jasła, czyli III Dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę!”

$
0
0

36O tym, dlaczego służbowa podróż do Jasła może się zanadto przedłużyć i zamienić w szwendanie po Rynku, uliczne harce i ścinanie wiraży na prekursorskich hulajnogach, przekonali się uczestnicy III Dyktanda „Jasielszczyzna zna polszczyznę”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle we współpracy z Jasielskim Domem Kultury 4 listopada 2014 r.


Jak podkreślała autorka dyktanda, polonistka Aleksandra Dacyl, był to „bieg z przeszkodami ortograficznymi, który zwycięzcy pokonali najlepiej, a wszyscy pozostali dobiegli do mety dobrze się bawiąc”. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z listem stażysty, Hieronima Wszędobylskiego, który zauroczony Jasłem pisał do swojego przełożonego list wyjaśniający, dlaczego jeszcze nie powrócił z podróży służbowej. Zdania co do stopnia trudności tekstu były podzielone, ale wszyscy podkreślali, że najważniejsze było dla nich sprawdzenie swojej wiedzy o języku ojczystym.

12

Uczestnicy dyktanda spotkali się również ze specjalnym gościem – w czasie obrad jury Dariusz Bugalski, poeta, prozaik, dziennikarz radiowej „Trójki”, autor wielu rozmów i wywiadów opowiedział „O sztuce rozmowy”. Wykład dotyczył zagadnień związanych z komunikacją, szczególnie dialogu, relacji między rozmawiającymi oraz umiejętności budowania opowieści. Dziennikarz podzielił się z uczestnikami jasielskiego dyktanda swoim radiowym doświadczeniem, zdradzając zasady tworzenia wypowiedzi angażującej odbiorcę. Umiejętność rozmowy jest jedną z najważniejszych współcześnie kompetencji – powiedział na zakończenie – rozmawiajcie, twórzcie historie, opowiadajcie.

13

1444

Laureaci dyktanda:
Miejsce I:
- szkoła podstawowa: Kinga Kosiba
- gimnazjum: Gabriela Bieleń
- szkoła ponadgimnazjalna: Aleksandra Śliż
- dorośli: Maria Majchrowicz

Miejsce II:
- szkoła podstawowa: Amelia Rząca
- gimnazjum: Aleksandra Cieślik
- szkoła ponadgimnazjalna: Piotr Wal
- dorośli: Anna Czajka-Bubniak

Miejsce III:
- szkoła podstawowa: Dawid Ślusarczyk
- gimnazjum: Ewelina Hołda
- szkoła ponadgimnazjalna: Joanna Machowska
- dorośli: Dariusz Bugalski

Dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę” odbyło się w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny objął portal informacyjny MiastoJaslo.pl 
Obsługę fotograficzną wydarzenia zapewnił Łukasz Rak.

MBP w Jaśle

Zbrodnia… niedoskonała w JDK

$
0
0

IMG 3622-[640x480]Morderstwo i czworo podejrzanych, z których każde znało ofiarę i mogło mieć motyw. Kto więc zabił?


Odpowiedzi na to pytanie, po wnikliwym śledztwie udzieliła publiczność w Jasielskim Domu Kultury 6 listopada br. podczas spektaklu pt. „Szalone nożyczki”. Sztuka została wystawiona w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem.

Kultowa komedia kryminalna Paula Pörtnera, niemieckiego psychologa, literata i reżysera jest rodzajem eksperymentalnej psychodramy. Sztuka napisana w 1963 roku, wystawiona została po raz pierwszy na scenie w 1980 roku. Przetłumaczona na kilkanaście języków doczekała się blisko 60 adaptacji. W 1997 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najdłużej grany spektakl w USA. Polska premiera przedstawienia odbyła się w 1999 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi, gdzie zresztą grane jest do dziś.
Akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, którego właścicielem jest Antonio Wzięty. Nad salonem mieszka mistrzyni fortepianu Izabela Richter, która pewnego dnia zostaje zamordowana, a podejrzenie pada na osoby znajdujące się w tym czasie w salonie, czyli fryzjerkę Barbarę Markowską oraz klientów: handlującym antykami Edwardem Wurzlem, żonę posła Helenę Dąbek. Poza wszelkim podejrzeniem pozostają - jak się chwilę później okazuje - dwaj policjanci, którzy udawali klientów salonu mistrza Tonia..

IMG 3686-[640x480]

„Szalone nożyczki” to spektakl interaktywny, w którym autor sztuki jedną z ról powierzył publiczności. Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają krok po kroku wydarzenia aż do momentu zamordowania pianistki. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania podejrzanego o dokonanie zabójstwa, ma także możliwość przesłuchania pozostałych osób. Za każdym razem spektakl przebiega inaczej, bo w dużej mierze zależy to właśnie od publiczności. Dzięki temu sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót, co prowadzi do wielu interesujących, często zabawnych sytuacji.
Atrakcyjności dodaje fakt, że akcja sztuki rozgrywa się „tu" i „teraz" tak, aby widzowie mogli rozpoznać specyfikę swojego miasta, instytucje oraz znanych mieszkańców. W ten sposób publiczność staje się współwykonawcą spektaklu i pomaga bohaterom w rozwiązaniu kryminalnej zagadki.
Przedstawienie w wykonaniu aktorów im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wyreżyserował Marcin Sławiński. Od momentu premiery, czyli od 18 czerwca 2011 roku Teatr wystawił sztukę już ponad 150 razy. Znakomita obsada aktorska (Anna Demczuk, Beata Zarembianka, Michał Chołka, Józef Hamkało, Marek Kępiński oraz Grzegorz Pawłowski) zapewnia doskonałą, ponad 2 godzinną zabawę.
Organizatorem VI Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Jasielski Dom Kultury, a partnerami wydarzenia: Miasto Jasło, Grupa Lotos S.A oraz PGNiG Obrót Detaliczny.

kp (JDK)

Lego Mindstorms, roboty i siła Internautów!

$
0
0

robotyka22 i 29 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty z robotyki, w ramach których dzieci ze szkół podstawowych dowiedzą się jak, wykorzystując interaktywne klocki Lego Mindstorms, stworzyć własnego robota. Wszystko dzięki projektowi „Robotyka w Bibliotece”, który został sfinansowany przez Internautów z całej Polski!


Środki na realizację projektu zostały zebrane przez portal Fundujesz.pl – pierwszą w Polsce platformę crowdfundingową dedykowaną trzeciemu sektorowi. Crowdfunding – to forma finansowania społecznościowego, w której wiele osób małymi wpłatami wspiera pomysłodawcę, by ten mógł zrealizować swój projekt.
Projekt „Robotyka w Bibliotece” wsparło ponad 40 osób z całej Polski. To pokazuje siłę jaka drzemie w takich społecznościowych akcjach. Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do sukcesu tego projektu, serdecznie dziękujemy! – mówi Agata Warywoda, odpowiedzialna za realizację projektu w MBP w Jaśle.
„Robotyka w Bibliotece” to pomysł studentów Politechniki Rzeszowskiej i wolontariuszy Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Kamil Wrzos i Mateusz Salach postanowili, że podczas dwóch weekendów wspólnej nauki i zabawy wprowadzą grupę 40 dzieci w świat nowych technologii, kreatywnych rozwiązań i konstrukcyjnego myślenia.
Dlaczego postanowiliśmy pokazać dzieciakom z biblioteki robotykę? To przyszłościowy kierunek, i jeden z zawodów marzeń wymienianych przez uczestników naszych zajęć. Mamy nadzieję, że zajęcia przybliżą im tajniki robotyki, a także sprawią, że ktoś z nich wybierze właśnie taką przyszłość – mówi Kamil Wrzos, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu.
Fundacja Rozwoju Wolontariatu posiada 10-letnie doświadczenie współpracy ze szkołami przy realizacji projektów edukacyjnych w ramach programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. "Robotyka w Bibliotece" jest pierwszym projektem realizowanym we współpracy z nowym partnerem - Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle oraz pierwszym działaniem umieszczonym na portalu crowdfundingowym. Mamy nadzieję, że nie jest to wspólna jednorazowa akcja, a początek dalszej współpracy – dodaje Beata Lachowicz, wiceprezes Fundacji Rozwoju Wolonatariatu.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i zapisu na warsztaty w ramach projektu „Robotyka w Bibliotece” będą dostępne na stronie www.mbp.jaslo.pl od 12 listopada br.

MBP w Jaśle, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

Jasło w oczach dzieci

$
0
0

IMG 3837Kinga Czerwińska, uczennica I klasy Gimnazjum nr 2 w Jaśle z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle zdobyła nagrodę specjalną oraz pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w VIII Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Jasło kolorami malowane”.


Konkurs został zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury, a jego rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 listopada br.
Temat tegorocznego Przeglądu nie jest przypadkowy. W przyszłym roku przypada bowiem 650 rocznica nadania praw miejskich Jasłu. – Chcemy pokazać nasze miasto oczami dzieci. A sądząc po pracach, jakie zostały nadesłane na konkurs – Jasło jest piękne i kolorowe – mówi Ewa Kusiak, instruktor plastyki w JDK, koordynator konkursu. - Wśród prac najczęściej pojawiają się: glorietka oraz fontanna w Parku Miejskim. Prace są bardzo kolorowe, widać duże zaangażowanie dzieci w ich wykonanie, bo one malują to, co widzą i jak widzą – dodaje E. Kusiak.

IMG 3836

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 242 prace z 31 placówek powiatu jasielskiego. Jury w składzie: Katarzyna Gądek, Anna Brożyna i Ewa Kusiak przyznało łącznie 14 nagród oraz 17 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe: klasa od I do III, od IV do VI oraz szkoły gimnazjalne). - Poziom tegorocznych prac był bardzo różny. Ale przeważają ładne, dokładnie i estetycznie, a przede wszystkim samodzielnie wykonane prace, na co zwracamy szczególną uwagę – podsumowuje jurorka.

IMG 4046

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy w VIII Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Jasielski Dom Kultury oraz SKOK Jaworzno oddział w Jaśle. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele plastyki.
Prace będzie można obejrzeć do 24 listopada br. w Galerii JDK. Zostaną także wykorzystane na wystawach okolicznościowych, towarzyszących jubileuszowi Jasła.

***

Nagrodzeni:
Kategoria I (kl. I – III szkoły podstawowe): Martyna Kaszowicz kl. III – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle, Patryk Kamiński– kl. II Szkoła Podstawowa w Dobryni, Patrycja Buba – kl. II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, Emilia Kuczała - kl. II Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Kacper Sokołowski – kl. III Szkoła Podstawowa w Zarzeczu.
Kategoria II (kl. IV – VI szkoły podstawowe): Szymon Rybka – kl. IV Szkoła Podstawowa Nr 6 w ZSM Nr 1 w Jaśle, Natalia Tomkiewicz – kl. IV Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle, Oliwia Jarecka – kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Dominika Szkolnik – kl. V Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Kategoria III (gimnazja): Kinga Czerwińska – kl. I Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, Kamil Polak – kl. III Gimnazjum ZS w Szebniach, Natalia Jędryczka – kl. I Publiczne Gimnazjum w Cieklinie, Patrycja Świszcz – kl. I Gimnazjum ZS w Warzycach, Magdalena Reczek – kl. II Gimnazjum w Skołyszynie.

kp

Ogród dobrych słów w bibliotece

$
0
0

og1Listopadowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle było pełne dobrych słów kolorowych jak motyle.


Wszystko za sprawą teatru kamishibai, z którym zapoznała klubowiczów dr Wanda Matras-Mastalerz, biblioterapeutka, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wsuwanych do drewnianego parawanu. Podczas spotkania 7 listopada 2014 r. klubowi rodzice mieli okazję poznać bliżej tę sztukę i dowiedzieć się jak można ją wykorzystywać do przekazywania dzieciom wiedzy i ważnych wartości. Najmłodsi natomiast usłyszeli opowieść o „Ogrodzie dobrych słów”, porozmawiali o słowach tak ważnych jak „proszę”, „przepraszam” czy „dobrze, że jesteś”, a następnie stworzyli je sami w formie kolorowych motyli. Teraz z pewnością, gdy tylko zobaczą motyle, będą pamiętać o dobrych słowach.

og2

og3

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.
MBP w Jaśle

Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji

$
0
0

IMG 80817 listopada 2014 r. nauczyciele bibliotekarze, poloniści i czytelnicy zainteresowani biblioterapią mieli okazję w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle uczestniczyć w wykładzie dr Wandy Matras „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji”.


Prelegentka to pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, przewodnicząca Krakowskiego Koła Biblioterapeutów.
W swoim wystąpieniu dr Wanda Matras omówiła m.in. takie zagadnienia, jak: budowanie zasobów osobistych uczniów poprzez ukierunkowane czytanie, dostarczenie prospołecznych, altruistycznych, empatycznych wzorców na podstawie wyselekcjonowanych tekstów z literatury dla dzieci i młodzieży, wykorzystanie literatury w procesie propagowania zdrowia psychicznego, fizycznego oraz bezpieczeństwa młodych odbiorców.
Prelegentka przypomniała, że od zarania dziejów książki traktowano jak swoisty środek duchowego wsparcia. Świadczy o tym chociażby napis jaki widniał nad wejściem do Biblioteki Aleksandryjskiej „Lecznica dla duszy”. Podczas jednego wykładu nie sposób omówić wszystkich zagadnień związanych z biblioterapią więc Prelegentka zgodnie z tematem skupiła się na biblioterapii wychowawczej (rozwojowej). Dzisiaj czasem zapominamy, jakie znaczenie może mieć książka w wychowaniu dziecka, że może pomóc w rozwiązywaniu problemów, opanowaniu złych emocji, uczeniu się właściwych zachowań w trudnych sytuacjach, a także być lekarstwem na smutki. To dorośli muszą sobie uświadomić, że czytanie jest strategią rozumnego inwestowania w przyszłość dziecka. Badania dowodzą np., że dzieciom, którym czyta się od najmłodszych lat łatwiej się skupić. Odkrycie wartości książki przez dzieci i młodzież zależy więc zarówno od rodziców, jak i nauczycieli.

IMG 8083

IMG 8090

Dr Wanda Matras mówiła także o biblioterapeutycznej funkcji lektur szkolnych. Słuchacze dowiedzieli się jak wykorzystać bogactwo literatury w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prelegentka podając tematykę zajęć podsuwała przykłady utworów z literatury pięknej, które można uwzględnić przy danym temacie. Mówiła ponadto o bajkach psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych i relaksacyjnych (ciepłych, uspokajających, wyciszających, kołyszących). Wspomniała także o multimediach, od których nie uciekniemy i dlatego musimy młodych nauczyć mądrego korzystania z nich.

Zwróciła też uwagę na ważne pozycje z zakresu biblioterapii m.in. takie, jak: „Biblioterapia i bajkoterapia” – M. Molickiej, „Magia ogrodów czyli o terapeutycznej funkcji ogrodów” – I. Boreckiej, „Kulturoterapia – wykorzystanie sztuki i działalności kulturalno-oświatowej w lecznictwie” – W. Szulc, „Bajki, które leczą” – D. Brett czy „Bezpieczna bajka”. Na zakończenie wykładu Prelegentka wspomniała o japońskiej sztuce kamishibai.
Jako Kierownik Filii składam gorące podziękowanie dr Wandzie Matras za niezwykle interesujące przybliżenie tematu biblioterapii.

Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle


Niepodległość oczami dzieci

$
0
0

IMG 4746Karol Rówiński i Przemysław Surmacz, uczniowie III klasy Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Aleksandra Sochacka z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle zdobyli pierwsze miejsca w konkursie plastycznym „Legiony to żołnierska nuta…”.


Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy odbyło się 12 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury.
Na konkurs zorganizowany z okazji Święta Niepodległości wpłynęło łącznie 34 prace z jasielskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Komisja (Aleksandra Dacyl, Agata Koba, Anna Brożyna oraz Alicja Romanow) oceniała walory artystyczne, adekwatność treści do tematu, wybór techniki, ekspresję przekazu oraz oryginalność i pomysłowość wykonania.

IMG 4722

IMG 4723

Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o roli legionów Piłsudzkiego w odzyskaniu niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz umiejętności plastycznych. - Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie, którzy przygotowując te prace zastanawiali się nad świętem 11 listopada. Musieliście się zastanowić, dlaczego to jest dla nas tak ważne z punktu widzenia historii, dlaczego jest to święto narodowe. Zaprezentowaliście swoje wyobrażenia o tym święcie w postaci pięknych prac plastycznych i za to wam bardzo dziękuję. Będą one inspirować i zachęcać do myślenia o historii, osoby przychodzące do Jasielskiego Domu Kultury – powiedział podczas uroczystości Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

IMG 4725

Jury podzieliło uczestników na dwie grupy wiekowe: starszą (gimnazja) oraz młodszą (przedszkola i szkoły podstawowe) i przyznało następujące nagrody: w grupie starszej pierwsze miejsce zdobyli: ex aequo Karol Rówiński i Przemysław Surmacz, miejsce drugie komisja przyznała Patrykowi Mikrutowi (wszyscy trzej to uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle). Z kolei w grupie młodszej miejsce pierwsze zdobyła Aleksandra Sochacka z Przedszkola Miejskiego nr 10, miejsce drugie – Julia Rachwalska, również z Przedszkola Miejskiego nr 10, a miejsce trzecie Piotr Lechowski z Przedszkola Miejskiego nr 11. Komisja konkursowa przyznała także nagrody specjalne za oryginalność artystyczną. Otrzymały ją: Katarzyna Kozłowska, kl. IV z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 oraz Wojciech Pilut, kl. II z Integracyjnej Szkoły Podstawowej.
Organizatorem konkursu był Urząd Miasta w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury.

kp (JDK)

New Bone rozpoczęli JasMaty

$
0
0

IMG 5452Oklaski na stojąco i żywa reakcja publiczności towarzyszyły występowi krakowskiej formacji New Bone w Jasielskim Domu Kultury.


Piątkowy koncert rozpoczął drugie JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, nad którymi patronat sprawuje wybitny jaślanin, znakomity kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.
Muzycy zaprezentowali publiczności materiał z najnowszego wydawnictwa „Follow Me”. Na czwartej płycie zespołu znalazły się evergreeny dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera we współczesnych, jazzowych aranżacjach. Rozpoczęli swój występ utworem „The Color Of Love” w aranżacji Dominika Wani. Po powitaniu słuchaczy sięgnęli po utwór Henryka Warsa „Na pierwszy znak”, w nowoczesnej aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego. Muzycy odkrywali przed słuchaczami nowe, jazzowe barwy znanych przedwojennych przebojów. Kompozycje rozbudowane do ośmiu, a nawet dziesięciu minut zasłużenie nagrodzone zostały gromkimi brawami.

IMG 5475

Miłośnicy jazzu usłyszeli również utwory : „Follow Me” – nominowaną do Oscara kompozycję Bronisława Kapera z filmu „Bunt na statku Bounty” z 1962 roku z Marlonem Brando w roli głównej, „Na pierwszy znak” i „Sex appeal”, autorstwa Henryka Warsa, którą pamiętamy ze znakomitej interpretacji Eugeniusza Bodo w filmie „Piętro Wyżej” z 1937 roku. Na zakończenie zespół przypomniał utwór zamykający ich przedostatni album „Oh! The End”. Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Kudyk - trąbka, Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy, Dominik Wania - pianino, Maciej Adamczak - kontrabas i Dawid Fortuna – drums. 

Organizatorem II JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów jest Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Miasto Jasło.
pch (JDK)

Gala Ślubna 2014 w Zimnej Wodzie

$
0
0

DPP 37Wczoraj, 23 listopada w restauracji ,,Swojskie Zacisze” w Zimnej Wodzie odbyła się Gale Ślubna. Fotorelacja


Uroczystość przyciągnęła tłumy zainteresowanych tematyką ślubną. Od godziny 13.30 można było zwiedzać stoiska czołowych firm reprezentujących branżę ślubną. Scenariusz był wyjątkowo napięty. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym etapem Gali był pokaz najnowszej kolekcji sukien i fryzur ślubnych.

Jedyna w swoim rodzaju ekskluzywna Gala Ślubna to bardzo ważne przedsięwzięcie. Podczas Gali narzeczeni mięli możliwość porównać prace i produkty czołowych firm na rynku, mogących uświetnić uroczystość ślubną. Najnowsze trendy w modzie ślubnej, wizażu, fotografii to tylko niektóre z licznych atrakcji jakie czekały na uczestników Gali.

DPP 64

DPP 166

Anna Dziura

Pieśń o śnie

$
0
0

DPP 111Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle zorganizowała w ubiegłą niedzielę koncert poświęcony pamięci Przemysława Gintrowskiego „Pieśń o śnie”. Fotorelacja


Podczas koncertu wystąpiła orkiestra i chór Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle pod batutą Pawła Oszajcy oraz grupa wokalna Młodzieżowego Domu Kultury.
Podczas koncertu zagrano utwory z różnych okresów twórczości Przemysława Gintrowskiego, m.in. Epitafium dla Sergiusza Jesienina, Mury, Autoportret Witkacego, A my nie chcemy uciekać stąd czy też Kantyczkę z lotu ptaka.
Artyści wystąpili 23 listopada 2014 r. o godzinie 19:00 w kościele pw. św. Stanisława w Jaśle. Koncert poprzedziła Msza Św. w intencji Przemysława Gintrowskiego.
DPP 11

Przemysław Gintrowski urodził się 21 grudnia 1951 roku w Stargardzie Szczecińskim, był polskim bardem, kompozytorem i muzykiem. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana w Warszawie, w którym działał w szkolnym zespole muzycznym „Między niebem a ziemią” (m.in. ze Stanisławem Krupowiczem), i studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Debiutował w 1976 roku na przeglądzie w warszawskiej Riwierze piosenką Epitafium dla Sergiusza Jesienina. Niedługo później, w 1979 roku, wspólnie z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim stworzyli trio i przygotowali program poetycki Mury. Tytułowa piosenka programu, Mury stała się nieformalnym hymnem „Solidarności” i symbolem walki z reżimem. Kolejne programy, jakie stworzyli w tym składzie to Raj i Muzeum. Na XIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymał wraz z Jackiem Kaczmarskim II nagrodę za piosenkę Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego autorstwa Kaczmarskiego.
Piosenki Gintrowskiego opierały się najczęściej na tekstach Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta, Tomasza Jastruna, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Jerzego Czecha, Tadeusza Nowaka i Marka Tercza.
Przemysław Gintrowski był kompozytorem muzyki filmowej. Stworzył muzykę do ponad dwudziestu filmów fabularnych i seriali, m.in. Matka królów, Zmiennicy, Tato.
Był wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wcześniej był nauczycielem w XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie.
Ostatni koncert Przemysława Gintrowskiego odbył się 1 marca 2012 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek historia” w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

DPP 95

Najbliżsi mówią o nim na wiele sposobów. Przede wszystkim określają jako skromnego i wrażliwego człowieka, patriotę wiernego swoim przekonaniom i zasadom. Gintrowski nade wszystko cenił sobie rodzinę. W jego muzyce słychać wierność słowu i pokorę wobec treści, które mają współbrzmieć z melodią. Przemysław Gintrowski zmarł 20 października 2012 roku. Pochowany został na cmentarzu w Wilanowie.

Anna Dziura

Patronat medialny: Radio WAWA, Jasielski Portal Informacyjny MiastoJaslo.pl
Sponsorzy: Restauracja „U Schabińskiej”, Restauracja „Małopolska”, Masarnia „Jasam”, Euro-ABM Sp. z o.o., Tech-Trans

W JDK: taniec, radość i pasja

$
0
0

IMG 6198Zespoły: „Kleks IV”, „Ale To Nic” oraz „Strecz” to laureaci w swoich kategoriach wiekowych XIV edycji Andrzejkowych Spotkań Tanecznych.


Przegląd dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych odbył się 27 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. W konkursie udział wzięło 15 zespołów, 11 duetów oraz 17 solistów. Przegląd, który na stałe wpisał się w kalendarz artystyczny Jasielskiego Domu Kultury ma na celu propagowanie tańca oraz rozbudzanie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży. – Poprzez ten konkurs mamy możliwość wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznym i dzisiaj spotykamy się po to, aby zaprezentować swoją pracę, podzielić się pasją jaką jest taniec – powiedziała podczas otwarcia AST Katarzyna Korona, instruktor tańca w JDK.

IMG 6462

IMG 6753

W tym roku prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: od 7 do 11 lat, od 12 do 15 lat i powyżej 15 roku życia oraz w dwóch kategoriach tanecznych: taniec nowoczesny (hip hop, disco, dance, break dance, funky, house, street dance) i inscenizacja taneczna (przy użyciu różnych technik tanecznych, kostiumów, rekwizytów itp.).
Prezentacje oceniało jury w składzie: Monika Godek, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca, nauczyciel tańca oraz koordynator imprez z udziałem zespołów tanecznych i teatrów tańca, Paulina Gorgoń, instruktorka w szkole tańca „You Can Do It” Dance Studio w Katowicach oraz Marzena Krywult, tancerka, choreograf, instruktor tańca współczesnego i show Dance, obecnie choreograf Rzeszowskiego Teatru Tańca Współczesnego. - Wiem, że wiele z tych choreografii było waszego autorstwa. Myślę głównie o solówkach i duetach. Chciałbym podziękować i pogratulować waszej pasji i żebyście nie przestali pracować. To ciężka praca, o czym wszyscy dobrze wiemy, ale te wasze choreografie to też wielka przyjemność oglądania – podsumowała Monika Godek.

IMG 7169

IMG 7544

***

Nagrodzeni

I kategoria: II miejsce - zespół Kleks IV oraz zespół Monster Kids.
II kategoria: I miejsce zespół Ale To Nic, III miejsce zespół Kleks I.
III kategoria: I miejsce zespół Strecz oraz zespół Eat Beat, II miejsce zespól Simply Swag, III miejsce zespół R-Revolution oraz Bez Nazwy.

Wyróżnienia

I kategoria: Pasja, Julia Lonczak „najlepsze solo Weronika Ochał.
II kategoria: Kinga Kucharska, najlepszy duet Anna Marek /Dawid Baran, najlepsze solo Nicola Chęciek.
III kategoria: Paulina Zalewska, najlepszy duet Dominka Żak /Karol Wojciechowski, najlepsze solo Martyna Zielińska.

kp (JDK)

Viewing all 405 articles
Browse latest View live